Mesafeli Satış Sözleşmesi | Yedi Bölge Dört İklim Doğal Ürünler

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : Yedi Bölge Dört İklim Doğal Ürünler

Adresi : Yılmazlar Mah. Türkoğlu Sok. No:23/1 Turgutlu / Manisa / TÜRKİYE

Telefon :+90 552 342 43 00

E-mail:info@yedibolgedortiklim.com


1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı :

Adresi:

Telefon:

E-mail:

Tc No:

Alıcı olarak https://yedibolgedortiklim.com alışveriş sitesine üye olan kişinin Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İş bu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait yedibolgedortiklim.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı kargo tutarı bilgileri belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Alıcı ; satışa konu malların;

•Temel nitelikleri

•Satış fiyatı

•Ödeme şekli

•Teslimat koşulları vs.

•Satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler

•Cayma hakkı

konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

Kargo Tutarı : Siparişiniz paketlendikten sonra paketin kg/desi baremine göre faturalandırılır.

Siparişleriniz, fiyat anlaşmalı olduğumuz .......... Kargo güvencesiyle tarafınıza ulaştırılacaktır.

” yedibolgedortiklim.com” sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Ödeme şekli:

Teslimat adresi:

Ödenmiş toplam tutar :

Ürünlerin cinsi, türü, miktarı, satış bedeli, kargo ücreti ile ilgili bilgiler yukarıda belirtildiği gibidir.

MADDE 4 - Sipariş ve Teslimat

 1. Mesai saati dışında verilen siparişler, siparişi takip eden ilk mesai saati içinde işleme alınır. 
 2. Ürün teslimatı bulunduğunuz yerleşim yerinin uzaklığına göre 1 ile 7 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasıyla yapılır. Ürün tedarikinde yaşanabilecek aksamalar ya da banka onay sürecinin uzamasından dolayı meydana gelebilecek gecikmelerden müşteri haberdar edilir ve isterse siparişi iptal edilir. 
 3. Talep edilen ürünlerin stoklarımızda bulunmaması halinde müşteri bilgilenidirilirerek 1-3 iş günü içerisinde temin edilir.
 4. Müşteri, ürünü sipariş ederken teslim adresini doğru bildirmelidir. Ürünün belirtilen adrese teslim edilmesiyle satıcı teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerden satıcı sorumlu değildir. 
 5. Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketler kabul edilmemeli, mümkünse tutanak tutturulmalı ve tarafımıza info@yedibolgedortiklim.com mail adresine mail atılarak ulaşılmalıdır.Yeni teslimat istenirse, en kısa sürede gerçekleştirilir.

MADDE 5 - Ürün İade

 1. Teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde, güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, tekrar satılabilirliğini bozmadan her türlü aksesuarı ve kutu içeriğini eksiksiz olarak, iade edebilirsiniz. Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. Fatura gönderilmezse KDV ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.
 2. Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kullanılma, kutu içeriğinde eksik,vakumlu ürünlerde vakumun bozulması vb. problemler varsa iade kabul edilmez.
 3. Ürün iade durumunda kargo bedeli müşteriye aittir.
 4. İade süreci, ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığı tespit edildikten sonra başlar.
 5. Ödeme kredi kartıyla yapıldığı için ürün iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır.

MADDE 6 - Diğer Hükümler

 1. Sistem hatalarından dolayı meydana gelecek fiyat hatalarından satıcı sorumlu değildir. 
 2. Taraflar bu sözleşmeyi kabul etmiş olur. 
 3. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın (Müşteri) veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

MADDE 7 - Veri Güvenliği

 1. • Üye olurken verdiğiniz tüm bilgiler ürün veritabanının korunduğu sistemle korunmaktadır.
 2. • www yedibolgedortiklim.com, kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri yasal gereklilikler dışında, kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla veya kurumlarla paylaşmamayı ve kötüye kullanmamayı taahhüd eder.
 3. • İstediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.
 4. • Üyelikten ayrılmanız durumunda tüm bilgileriniz silinir ve isteğiniz dışında kullanılmaz.

MADDE 8 - Kullanıcı Güvenliği ve Gizliliği

 1. • www yedibolgedortiklim.com üye olurken girdiğiniz genel kullanıcı bilgilerini (ad-soyad, e-mail, adres, telefon gibi) yalnızca, sitenin verdiği hizmetleri daha etkin kılmak için kullanır. Bu hizmetler; fiyat indirimleri ve kampanyalardan kullanıcıları haberdar etmek, anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla siparişlerinizin ulaştırılması, satın aldığınız ürün veya hizmetlerin faturalanması gibi.

MADDE 9 - Kullanıcının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

 1. Sitenin aldığı tüm güvenlik önlemlerinin yanı sıra kullanıcının da bazı güvenlik tedbirlerini alması önemlidir. Tarayıcınızın güvenlik ayarlarının en üst seviyede ve güncel olması, gerekli antivirüs vb. yazılımların yüklenmesi, şifrelerinizi ya da önemli kişisel bilgilerinizi bilgisayarınızda yazılı olarak bulundurmamanız gibi.

MADDE 10- YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Yedi Bölge Dört İklim Doğal Ürünler

Adresi : Yılmazlar Mah. Türkoğlu Sok. No:23/1 Turgutlu / Manisa / TÜRKİYE

ALICI
.....